Otázky a odpovědi

Jaké potřebujete do Senegalu očkování?

 

Vakcinace:

V Africe vyžadují očkování proti žluté zimnici(stojí asi 750 Kč a vydrží po 10 let). Pro přesné informace doporučuji zavolat na nejbližší hygienickou stanici a včas se optat. Dále doporučujeme očkování proti žloutence  A,B, Tyfus a choleře.

V suchém období, kdy probíhá workshop není potřeba obávat se malárie...Moskytů je málo, ale přesto doporučujeme  repelent proti komárům do tropů a  zásobu vitaminu B komplex Forte (pokud budete denně užívat B komplex forte, komárů pak nevoní  z vaší pleti, takže na vás nesedají) a večer stačí dlouhé rukávy a nohavice. Pokoje bývají vybaveny moskytiérou, ale můžete si přivést svoji vlastní pro klidný a nerušený spánek.

Jaká je v Senegalu měna?

Na výměnu na senegalské séfa(CFA) vám vaše  Eura vyměníme v Senegalu hned první den vašeho pobytu. Momentální kurz e kolem 1euro=650 CFA.

Vyměníme si Eura na CFA  "cash" ještě před tím než dorazíme do Abene, protože nejbližší bankomat je v Ziguinchor (3h jízdy od Abene). Pro vaši potřebu pak ještě pravidelně jednou týdně uskutečníme výpravu do Ziguinchor kvůli vaší případné další výměněn cash. S dobrým kurzem při výměně Vám pomůžeme.

 

Mám se připojistit?

Tip: Mnoho bank zajišťuje k vedení vašeho účtu také připojištění (základní zdravotní a úrazové, plus pojištění zavazadel apod). Před odjezdem se informujte o těchto možnostech u vaší banky. Není nezbytně nutné doplácet si připojištění pro extrémní sporty apod.

Budu v dosahu mobilní sítě?

Z vlastní zkušennosti mohu říci, že jsem neměla problém používat českou simkartu a roaming fungoval skvěle. Nicméně zakoupit si místní simkartu není drahé a kredit si můžete dobíjet z kupónu pomocí sms.

Jakým jazykem se v Senegalu dorozumím?

Jak již bylo uvedeno výše...místní hovoří francouzsky a několika domorodými jazyky, naši učitelé a obyvatelé Abene a Kafountine ovládají také základní angličtinu a pro váš absolutní komfort jsme tu my.

Budu potřebovat vízum?

Vízový styk se Senegalem (v některých případech i s Gambií) je potřeba mít vyřízený před odletem do Senegalu. Vyřizovat vízum je potřeba začít nejpozději 2 měsíce před odletem, tedy již v polovině října 2014.

1. Potřebujete mít platný váš pas minimálně dalších 6 měsíců ještě po vašem návratu ze Senegalu zpět do ČR.

2. O víza lze zažádat v elektronické podobě a zaplacením 50-ti Euro na daný účet.Toto je rychlá a pohodlná forma, se kterou Vám rádi pomůžeme.

Další možnosti jsou zaslat svůj pas nebo se s ním osobně dostavit na nejbližší senegalské ambasádě (nejbližší je v Berlíně). I s tím vám pomůžeme.

Osobně se přikláním k první variantě.