Náš tým

Monika Diatta Rebcová

Hlavní organizátor

monika.rebcova@hamu.cz

00420776646069

tanečnice, choreografka, lektorka tance a jogy, garant pobytu

 

Biografie:

Monika REBCOVÁ taneční pedagog a choreograf, je absolventkou taneční katedry HAMU, kde také vyučuje a doprovází hrou na bubny lekce moderního tance.
Biografie:
Od r. 1990 - 2006 absolvovala stáže moderního i afrického tance a hry na djembe (africký buben) např. v Drážďanech, Berlíně, Mnichově, Amsterdamu, Paříži, Isle Jourdain, Londýně, USA v Seberní Karolíně a několikrát v Gambii a Senegalu. Jejími učiteli afro byli: Germaine Acogny, Patrick Acogny, Mohamed Bangoura, Tonton Silla a Mohamed Camara (Guinea), Pap N´diaye –Kaolack, Malang Diediou a Lamine Diatta (Senegal), Tchekpo Dan Akbedu a (Benin), Daudet Grazay a Michael Kouakou (Pobřeží slonoviny), učitele moderniho tance: Jiří Rebec, Ivanka Kubicová, Jan Hartmann, Helena Ackermann, Liz Lermann a Tonia Shimin (USA), Bruno Genty (Fr), Rober Wechsler (N), Russel Maliphant (DV8 GB). Spolupracovala s choreografy a tanečníky Samuel Wuersten (USA a NL), Dominika Borovansky (USA – ČR), Jan Komárek (USA-ČR), Jak Kodet a Barbora Greiner (ČR-N), Mami Kawabata (JAP).
Absolvovala taneční, choreografické, herecké, videofilm a light design stáže v Londýně, Drážďanech, Mnichově, Berlíně Paříži, Isle Jourdain, Amsterdamu, Avignonu a Severní Karolíně.
Vyučuje moderní tanec v České republice na AMU, profesionální tanečníky, mimy i herce a tančící veřejnost ve večerních kurzech tance Moniky Rebcové v Praze a na tanečních seminářích po celé ČR.
V r. 1997 vyučovala v Dominikánské republice tanečníky národního divadla Santo Domingo a nezávislé skupiny moderního tance.
Se souborem MONIKA REBCOVÁ DANCE vystupovala s vlastními choreografiemi od r. 1991 ve Francii, Anglii, Portugalsku, Německu, Rakousku, Belgii a v U S A. V r. 1993 obdržela jednu z hlavních cen za choreografii v choreografické soutěži „Prix Volinine“ ve Francii.
V roce 2000 založila skupinu afrického tance a hudby BATOCU, se kterou vystupuje po celé České republice.
Pořádá workshopy afrického a moderního tance a jógy v ČR, v Itálii, Chorvatsku a v Gambii, produkuje každoročně představení ve vlastní režii a choreografii v pražských divadlech a zabývá se světelným designem pro scénický tanec.
V r. 2012 uvedla vlastní zatím poslední celovečerní projekt moderního tance „Afrika –smíření“ se souborem Monika Rebcová Dance a získala za něj hlavní cenu diváka na festivalu „Czech Dance Platform“.
V rámci afrického večera uvedla několikrát představení “Měsíc a slunce“ se svým souborem BATOCU v pražském divadle Ponec.
V roce 2013 uvedla ve vlastní režii se souborem BATOCU premiéru představeni „Africká vesnice“ – africké divadlo, tanec, zpěv a bubny v rámci festivalu Dance Life Expo v Brně.

 

 

Mája Kramer

Project manager:

Telefon: 00420724241642

E-mail: majouch.k@gmail.com

 

Bio:

Maja Krämerová (27let)
V 10-ti letech se začala věnovat scénickému tanci a baletu v ZUŠ v Karlových Varech.V
následujících letech se každoročně účastnila tanečních přehlídek a workshopů pod vedením českých
tanečníků(např.Martin Vranný,Radek Macák,Janka Ryšlavá,Lenka Bartůňková ad.).V r. 2004
předvedla duet Vřídlo v rámci vyvrcholení 32.ročníku festivalu Mladé pódium ve spolupráci
slovenské choreografky Anny Sedláčkové a multimediální dílny Petera Grolla.
V letech 2006 až 2010 performovala se skupinou Infinitos věnující se na profesionální úrovni fire a
UV show po celém území ČR i v zahraničí.Byla jednou ze zekládajících členů uskupení s
obdobným zaměřením-Fire Jokers.V následujících letech propojila tyto zkušenosti s párovou
akrobacií a dalšími novocirkusovými dovednostmi kdy ve spolupráci s Cirqueon a V.O.S.A. Theatre
v produkci Art Prometheus vystoupila v mnoha projektech a akcích po celé republice.
V r.2009 propadla vášni a síle západoafrických tanců a bubnů.Jejími lektory byli např. Daudet
Grazai,Mohamed Bangoura,Natasha Noack,Monika Rebcová,Akasha Markelová,Luhawa,Kateřina
Szymanská ad..V roce 2011 odjela na měsíční taneční stáž do Gambie a ještě tentýž rok přijala
pozvánku do skupiny TiDiTaDe.V následujícím roce odcestovala a účastnila se workshopů Rachel
Bangoura ad. V Sydney.S místními bubeníky uspořádala několik tanečně bubenických workshopů
na Novém Zélandě.
Na jaře 2013 se stala členkou Ba-To-Cu jako tanečnice a bubenice.
Kromě tance se věnuje párové a závěsné akrobacii,slackline,józe,skalnímu lezení a boulderingu...

Lamine Diatta

Organizátor v Senegalu

 

Jako tanečník a bubeník

    začal vystupovat na veřejnosti jako sólový tanečník afrického národního kulturního programu „Lion Game“, ve kterém ztvárnil postavu Lva celkem 4x v letech 2.000-2002 v Senegalu v Ziguinchor

    od r. 2002-2006 vystupoval jako člen souboru Marie Samiel Ndiaye Group Efrimbay (tradiční africký tanec a bubny) v Gambii

    v r. 2006 založil soubor Youssou N Dour Cultural Group v Gambii, se kterým vystupoval do r. 2008

    v r. 2008 po návratu do Senegalu založil soubor Séwo Kanin Senegal (osm bubeníků), ve kterém hrál jako bubeník na sabar, djembe i dunduny a se kterým spolupracuje dodnes.

    v roce 2009 založil také soubor Group Lamp Fall, zaměřený jen na senegalskou tradiční hudbu hranou na senegalské bubny sabary (6 bubeníků), se kterým spolupracuje dodnes.

Jako taneční pedagog

    od r. 2004 vyučoval tradiční africký tanec (susu) i mbalax v Gambii,

    od. r.2008 vyučuje africký tanec a mbalax v Senegalu – Ziguinchor

    v r. 2011 vyučoval mbalax na workshopu pro české účastníky v Gambii-Sanyang, vytvořil choreografie pro závěrečné vystoupení v centru Sanyang a nastudoval s českými  účastníky workshopu v rámci projektu kulturní výměny český tanec polku a maďarský čardáš

    od června 2011 vyučuje taneční semináře v ČR a spolupracuje se skupinou Batocu Moniky Rebcové, Morkeba a Nyachas v Praze jako bubeník (duduny, djembe, sabar) i jako tanečník a choreograf afrického tance susu a mbalax.

    V r. 2012 vystupoval jako tanečník a herec v hlavní roli v projektu pohybového divadla „Měsíc a slunce“ se souborem Batocu v choreorafii a režii Moniky Rebcové v pražském divadle Ponec v rámci projektu „Africká tančírna“